İnsan Ticaretine Karşı Yerel Eylemlerin Güçlendirilmesi

1 Eylül 2021 – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında yürütülmekte olan “İnsan Kaçakçılığına Karşı Yerel Eylemlerin Güçlendirilmesi” projesi, Akçakale Belediyesi, Kaymakamlığı ve ona bağlı kurumları ve sivil toplumu bir araya getirerek insan ticaretiyle mücadelede çok yönlü bir yaklaşım oluşturmayı amaçlamaktadır.

SONUÇ

İnsan Ticareti Web Sitesi (4 dilde; Türkçe, Farsça, Arapça, İngilizce)

Göçün Karanlık Yüzü

IVA-HAGED tarafından yürütülen insan hakları izleme projesi kapsamında düzensiz göç yolculuğuna dair detaylı bir çalışma yürüttü. Detaylar için proje sayfasına göz atabilirsiniz.

SONUÇ

Belgeselin tüm bölümleri IVA-HAGED ‘in YouTube kanalında izlenebilir. Yeni projeler için kanala üye olmayı unutmayın.

IVA-HAGED YouTube Kanalı

Raporu Türkçe olarak indirin (PDF 1mb)

Raporu İngilizce olarak indirin (PDF 1mb)

Pandemide Mülteciler

COVID-19’un Mülteciler Üzerine Etkileri

Sivil Düşün ile birlikte gerçekleştirilen, COVID-19 Pandemisi’nin mültecilerin hayatları üzerine yaptığı etkileri konu olan belgesel projesi. Detayları Pandemide Mülteciler kısmında bulabilirsiniz.

SONUÇ

Belgeselin tüm bölümleri IVA-HAGED ‘in YouTube kanalında izlenebilir. Yeni projeler için kanala üye olmayı unutmayın.

IVA-HAGED YouTube Kanalı

GKGSP Projesi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Göçmen Kaçakçılığı Faaliyetleri: Kaçakçılığın Güvenlik, Sosyolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla İnsani Alandaki İzdüşümlerinin İncelenmesi

STGM (Sivil Toplum Geliştirme Merkezi), Sivil Toplum Örgütü – Akademi İşbirliği Projesi kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi akademik danışmanlığında göçmen/insan kaçakçılığının insani boyutunun güncel durumunun izlenmesi planlanmaktadır. Detaylar için proje sayfasını ziyaret ediniz.

SONUÇ

Türkçe proje raporunu indirin (PDF 3,9mb)

İngilizce proje raporunu indirin (PDF 2.8mb)